Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nozdrzcu współpracuje z Parafią Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze, w realizacji zadań publicznych, współfinansowanych ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Działanie w zadaniu publicznym w okresie wakacyjnym skierowane jest do dzieci i młodzieży z terenu Gmin Dynów i Nozdrzec. Uczestnicy skorzystają z pięciu jednodniowych wyjazdów w ciekawe miejsca województwa, w trakcie których wezmą udział w programie profilaktycznym.

Za nami już pierwsze dwa wyjazdy. W dniu 02.07.2015 gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym u p. Antoniego Boska – „Boska Dolina” w Dylągówce. W trakcie pobytu odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez p. pedagog Grażynę Pyś. Poza tym każdy mógł doświadczyć trudnej sztuki jazdy konnej, pokonać ściankę wspinaczkową oraz odbyć zjazd kolejką tyrolską.

16 lipca odkrywaliśmy tajemnicę ropy naftowej zwiedzając Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

tekst Andrzej Żółkoś